Cafe Wien: Nişantaşı’ndaki Viyanalı

Nişantaşı’nda Milli Reasürans Çarşısı’nda yer alan, ”Kafe Vin” diye telaffuz edilen, Viyana usulü mükemmel incelikteki kocaman şnitzeli ve yanında ikram edilen patates salatası eşsiz lezzetli olan, Mozart kahvesi ve Wiener Melange (viğner melanj)  insanların gönlünü fetheden mekanın Avusturya’dan sertifikası var. Yani anlayacağınız yemeklerin hazırlanışından sunumuna her şeyi ile orjinaline sadik gerçek bir Viyanalı..

Yıllardır şıklığı, zarafeti ve Viyanalı kimliğiyle vazgeçilmez bir Nişantaşı klasiği olan Cafe Wien, şimdi küçük dokunuşlarla yenilediği dekorasyonu, tarifi gizli değişmeyen tatları ve her zamanki misafirperverliğiyle sizleri bekliyor.

Cafe Wien bu kültürü tam 27 yıldır Nişantaşı’nda yaşatıyor. Yalnız damağınızda tat bırakan Viyana’ya özel lezzetleriyle değil; duvarlarında sergilenen Viyanalı ünlü ressam Klimt’in reprodüksiyonlarıyla, ünlü Viyana vals balolarını canlandıran resimlerle, valsin kralı olarak bilinen Johann Strauss’un seçkin besteleriyle de sizi Avrupa’nın kalbine götürüyor.

Adres: Harbiye Mahallesi, 34367 Şişli/ İstanbul
Tel: 0212 231 89 63

Yorum Yap