The GALLIARD; 23 Aralık 2013 tarihinde Etiler, İstanbul’daki Nispetiye Caddesi’nde faaliyete başlamış, Modernize Türk Füzyon Mutfağını Akdeniz etkileşimleri ile sunan Restaurant ve Lounge konseptidir. Markanın tüm hakları aile şirketimiz Duman Özel Sağlık Hizmetleri ve Turizm Tesisleri Limited Şirketi’ne aittir.

The GALLIARD, Rönesans döneminde Fransa, İspanya ve İtalya’da popular olan “GALLIARD” dansından adını alan bir Türk markasıdır. Markamız bu üç Akdeniz ülkesinin yiyecek ve içecek kültüründen etkileşimler taşımaktadır. The GALLIARD’ın menüsünün temelini Fransız, İspanyol ve İtalyan tarifleriden esintiler eşliğinde bize özgün yorumlar ile hazırlanan Modernize Türk Fuzyon lezzetleri oluşturmaktadır. Lezzetli ikramlar sunmanın yanı sıra Rönesans döneminde olduğu gibi o donemin vazgeçilmezlerinden sanat ve müziği değerlerimizin merkezinde konumlandırıyoruz. Konuklar The GALLIARD’a girer girmez açık renkli masif ahşapları, Akdeniz mermerlerini ve Venedik terrazzolarını ön plana çıkaran mimarisiyle, ambiyansın büyüsüne kapılırlar. Her mekân için özel olarak toplanan veya tasarlanan sanat eserleri, misafirlerimize vizyonumuzu ve yaratıcılığımızı yansıtmamızda bize en çok yardımcı olan unsurlardandır. Mekanımızdaki müzik deneyimden bahsedecek olursak, Salı’dan Cumartesi’ye kadar haftanın beş günü, kendi DJ lerimiz ya da ünlü konuk DJ’ler eşliğinde jazz, soul ve deep house eserler çalarak misafirlerimizin yemek deneyimini daha da keyifli bir hale getirdiğimizi eklememiz gerekir.

Konuklar, The GALLIARD’a misafir olduklarında enfes yemeklerin tadını yüksek kalitede alacaklarından emin olabilirler. Tüm bu lezzetli ikramlar arasında misafirlerimizin özellikle denemelerini tavsiye ettiğimiz bazı ürünlerimizden bahsetmek gerekirse; tantuni, çiğ köfte, bone marrow, Champs-Élysées (60 cm beef sausage), çiğ börek, kısır, octopus Gavurdağı, bladed lamb kıtlama, lamb ribs, truffle piruhi, dülger balığı sote, tuzda deniz levreği, deniz mahsülleri pilavı gibi lezzetlerimiz listenin başında gelmektedir. The GALLIARD’da tüm makarnalar, pizzalar ve ekmekler günlük taze ve el yapımıdır. Ayrıca tüm tatlılarımız hem sunumları hem de tatları ile oldukça meşhurdur; misafirlerimizi The GALLIARD’dan ayrılmadan önce tatlılarımızı mutlaka denemelerini tavsiye ediyoruz.

Yorum Yap